понеділок, 8 грудня 2014 р.

«Сила наміру завжди допомагала мені в усьому» – Ігор Мірошниченко

Нині український політик, а колись спортивний журналіст і випускник Інституту журналістики розповів про студентське життя та поділився секретом власного професійного успіху. 



- Пане Ігоре, чому Ви вирішили вступити до КНУ ім..Т.Шевченка?

- Ще у 8 класі я виріши, що пов’яжу своє життя з журналістикою. Оскільки у 93-му році отримати вищу освіту за фахом «журналіст» можна було або у Києві, або у Львові –  вибір був невеликий. Я чомусь більше прагнув у столицю, тому  обрав Університет Шевченка. Родичі і друзі мене відмовляли, мовляв, нереально людині з провінційного міста вступити до найкращого вишу. Однак я був хлопцем впертим (усміхається – Авт..)…
В університет я привіз документи запізно, бо для творчого конкурсу були необхідні дописи з газет., а я їх не мав. Я швидко зібрав всі свої тексти, які до цього лежали в столі, і відніс в районну газету «Життя Лебединщини» та обласну «Добрий день». Редактори пішли мені назустріч і погодились їх надрукувати. Склавши вступні іспити і пройшовши творчий конкурс, я вступив до Інституту журналістики. Ось так все банально і просто…

- Розкажіть щось цікаве про викладачів.

- Скажу відверто, я був не дуже сумлінним студентом, однак (зітхає – Авт..)…
Пан Різун викладав у нас українську мову і коректуру. Я з ним часто вів дискусії, оскільки не завжди розділяв його думки. Часом я не мав рації, а часом він. У пана Пономаріва ми читали газети, вирізали звідти матеріали і вклеювали в зошит.
Професор Анастасія Іванівна Мамалига, викладала російську мову. Уявіть (!), у 93-му я такий самий націоналіст як сьогодні, а мене змушують вчити російську мову як іноземну. Наша група здійняла бунт, і через кілька місяців ми почали вчити англійську.
Володимир Сергійчук читав у нас історію. Він був монстром для кожного студента, я його теж  боявся. Але після закінчення вишу я зрозумів – в багатьох речах він був правий. Сергійчук просто вчить історію, а й досліджує її, тому багато вимагає. Саме завдяки йому багато журналістів закінчують університет із національним стрижнем та ідеологічним вихованням.



- Які курйози із студентського життя пригадуєте найчастіше?

- Цікавіше відбувалося в гуртожитку. Найяскравіший спогад: як ми дзвонили додому по міжміському зв’язку. Реально доступний для нас телефон – це телефон-автомат у холі 20 гуртожитку. Студенти – хитрі люди, гроші  не хотіли витрачати на переговори і змайстрували чудовий пристрій. Це був металевий дріт з гачком, який ми вставляли замісить монети в отвір і розмовляли досхочу. Часом біля автомату вишиковувалася черга у десять осіб.
У гуртожитку я активно займався куховарством.  Мої сусіди їсти не любили готувати, тому ця місія лягала на мої плечі (усміхається – Авт..).  оскільки студент завжди голодний, то каструля супу розліталася вмить. Для студентів ж найголовніше – у гуртожитку є що гризнути – тоді все нормально, жити можна.

- Як Ви «втрапили» в практичну журналістику?

З 2 курсу я почав працювати журналістом в телевізійній агенції «Вікна» в програмі «Тижневик Вікна». Спочатку я проходив практику, а потім на каналі було розширення штату і мені запропонували залишитися. На перших порах начитував новини за кадром, а пізніше з моїм другом і однокурсником Олександром Власенком ми створили спортивну редакцію. Ведучим програми став Сашко, оскільки має довге волосся було звадою цьому (До речі, його я почав відпускати на першому курсі інституту. Це була своєрідна нота протесту проти шкільних правил – згадує з усмішкою на обличчі – Авт..). Я був голос за кадром, начитував новини, бо редактори довгий час не сприймали мене в ролі ведучого. З часом вони прийняли мій стиль і почали «садити в кадр».
Спочатку моя спортивна журналістика була пов’язана з веденням програм, репортерською роботою, але не з коментаторством, до якого я прагнув.  Лише через  вісім років активної спортивної журналістики я дійшов до своєї мети – став коментатором. Сила наміру завжди допомагала мені в усьому.



- Студентські роки – це…

Це найкращі роки життя, особливо якщо ти не працюєш (!) і маєш на що жити. То взагалі фантастика, адже ти належиш лише собі. Коли я почав працювати – поєднувати було важче, але попри те я старався встигати і там, і там. Я вважаю, що журналіст не може стати справжнім журналістом без практики.


Олена Капнік

Немає коментарів:

Дописати коментар