неділя, 7 грудня 2014 р.

КНУ – друга Аlma mater

       Сесії, заліки,  ночі без сну, літри кави - все це  в більшості   студентів рано чи пізно  викликає гнів, почуття розчарування,  виснаження, невизначеності.  Але так чи інакше, кожен студент пишається тим вишем, у якому навчається тим  паче, якщо цей виш – КНУ ім. Т.Шевченка - один з найкращих навчальних закладів в Україні.
        Щороку КНУ ім. Тараса Шевченка  відкриває свої двері  для тисячі  студентів, які поступово адаптуються та вливаються у студентське життя. Не дивлячись на всі ті складнощі, з якими вони зустрічаються під час навчання,  ці роки перетворюються в одну з найяскравіших сторінок життя.У цьому  році університет прийняв під своє  крило  багато тих, хто   з зрозумілих причин  лишився можливості здобувати освіту у своєму рідному виші. Для цих людей КНУ відіграє трохи іншу, по-своєму особливу роль.

Вікторія Короткова. Студентка 2-го курсу Інституту журналістики. У минулому навчалась у Донецькому національному університеті.

-  Важко сказати, що КНУ став для мене домом. Але переведення сюди стало новою сторінкою в житті і непоганим початком моєї історії.   Якщо відверто, то спочатку я зустрілась з певним упередженим ставленням з боку студентів. Але потім краще познайомились і стосунки налагодились. Я не бачу сенсу повертатись у Донецьк, вважаю,що кращого життя там тепер очікувати не слід,навряд чи після закінчення війни там хтось щось буде відбудовувати.                    

                                                                        

 Яна Смагула. Студентка 4-го курсу. Інститут журналістики.  У минулому студентка Донецького національного університету.

 Після того, як я втратила можливість нормально навчатись у Донецьку КНУ став своєрідним притулком. Дуже складно було психологічно. Мені довелось скласти 43 предмети академічної різниці.  За весь той час, який я знаходилась у Києві я жодного разу не відчула упередженого ставлення до себе.   У групі мене зустріли дружньо, викладачі співчували та шли на зустріч, я сумніваюсь,у тому, що якби до мене не ставились  з розумінням, то я б змогла скласти академічну різницю у 43 предмети. Зараз,  після того як мене зарахували трохи легше,але все одно переведення на четвертому курсі далось дуже складно.  Академічна різниця, відпрацювання тих предметів, які я пропустила під час складання різниці, майбутня сесія, бакалаврська робота, ще одна майбутня сесія, підготовка до державних  іспитів… Важко, але все краще, ніж диплом так званої ДНР.


Маргарита Хорунжа. Журналістика. Студентка 3-го курсу Донецького національного університету,  вільний слухач в КНУ ім.Тараса Шевченка

- Я завжди хотіла навчатись у Києві, але не думала, що все відбудеться саме так. Після ситуації з  освітою , що склалась у Донецьку, новина про можливість відвідувати пари у КНУ  стала для мене  радістю.  Мені було дуже цікаво подивитись  на те,  як проходить навчальний процес  у такому виші як університет Шевченка. Я звичайно знала що рівень освіти у столичних  навчальних закладах вищій ніж у інших. Коли я потрапила у групу, я зрозуміла, що вона дуже сильна, тому хочеться відповідати її рівню, рівню  КНУ ім. Т. Шевченка. Не знаю наскільки  рідним мені став університет, але принаймні зайвою, або  чужою я себе тут не відчуваю. Тим паче  група дружня, всі готові при необхідності допомогти.  Не зважаючи на те, що я поки що  не є студенткою  Інституту журналістики, коли я приходжу на навчання, я відчуваю, що приходжу  до себе в університет, до себе на навчання. 



Тетяна Бондаренко. Навчалась у Донецькому державному  університеті управління, перевелась на 4-ий курс юридичного факультету.



Для мене КНУ став  новим джерелом пізнання. Мені КНУ подобається так само як  і мій університет у Донецьку. Мене добре прийняли і студенти і викладачі, жодного разу я не зустрілась із  упередженим ставленням до себе.









Поліна Шальнева. Перевелась на третій курс факультету психології із Донбаського державного педагогічного  університету.



КНУ став великим життєвим досвідом, тому що  у цьому місті та виші я одна – родина у Слов’янську, без неї важок.  Звичайно, не вистачає дому, рідних, друзів. Навчання у КНУ дає мені багато знань, не лише академічних, але і життєвих. Я відчуваю, що не до кінця ще адаптувалась. У нас в університеті багато чого було по-іншому, тут  свої правила, масштаби. Я розумію, що повинна відповідати рівню університету Шевченка, що тут важко і необхідно багато працювати над  собою.  Але мені тут все одно подобається. Я потрапила у гарну групу, і хоча студенти до мене ще не звикли, але відгукуються на будь-яке прохання, як і керівництво факультету. КНУ став для мене не лише можливістю вибитися в люди,бо тут важливіше не те, який виш ти закінчив, а  якість знань,  які тобі дають, а ти  береш.  Хоча повернутись на навчання у Слов’янськ не дуже хочу, але попереду магістратура, і якщо я не поступлю на бюджет( контракт для мене дуже дорогий), то мабуть повернусь.

В’ячеслав Орлов. 4-ий курс факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем. Навчався  у Луганському національному університеті ім. Тараса Шевченка


  Спочатку для мене КНУ став тимчасовим притулком. Справа у тому, що в Київ я приїхав 2-го липня для того, щоб скласти ЗНО, насправді воно було мені не дуже потрібно. Я приїхав з Луганська, щоб трохи відпочити, і волонтери поселили мене як абітурієнта у гуртожиток № 13, де мені  дозволили жити до 10 серпня.
 20 липня  почались складні для Луганська дні. Серпневого ранку я зрозумів, що назад дороги не має.  Після  багатьох годин проведених під ректоратом, деканатом і приймальною комісією  мене зарахували (тоді ще не було прийнято рішення про вільних слухачів).
Зараз для мене КНУ це престижний університет, хоча його серйозність я поки що повністю не відчув. До мене ставляться дуже добре, надають все необхідне для навчання, а саме – робоче місце , матеріал, обладнання для роботи. Викладачі дуже бобре розуміють мою ситуацію.  Не можу сказати, що я адаптувався. Якщо б це був перший курс, то було б набагато легше, а так я потрапив у колектив, у якому люди   навчаються разом більш ніж три роки, тож налагоджувати стосунки у такому колективі мені дуже складно, хоча радує те, що немає  конфліктів. Студенти тут розумні та відповідальні, викладачі – компетентні.
 Я б хотів повернутись назад але…  Луганськ наряд чи   відбудують. Освіта і в мирні часи   там була не дуже якісною, а зараз тим паче.   Хочеться повернутись, але не в так звану  ЛНР, а в Луганськ – старий,добрий Луганськ у  складі України.



Анастасія Гасан

Немає коментарів:

Дописати коментар