неділя, 7 грудня 2014 р.

«Університет – це коло комфортного існування і спілкування» – Володимир Бугров

Проректор Університету з науково-виховної роботи поділився спогадами про студентські  роки та провів паралелі від власних років навчання до викладацької діяльності 



- Володимире Анатолійовичу, розкажіть історію свого вступу до нашого університету.

- Так вже сталося, що в  університет я потрапив випадково. Мої батьки та й дехто з родини навчалися в Чернівецькому державному університеті імені Юрія Федьковича. Після 11 класу я також планував туди вступати. Оскільки я закінчив школу із золотою медаллю,  перед вступом мене запросили у районний комітет комсомолу на співбесіду. 19 осіб, які відповідали за ідеологічну освіту в області, влаштовували «іспит» з історії Радянського союзу та суспільствознавства. Я пройшов це «випробування» і мені дали рекомендацію на вступ до Київського університету. Моє рішення здавалося тоді не обґрунтованим, але я вирішив їхати у Київ. Склавши іспити,  я вступив на філософський факультет, про який нічого не знав.  Про свій вибір не шкодую, бо згодом він співпав з моїми вподобанням. Я зрозумів, що філософія – найцікавіша річ у світі.

- Чим запам’яталося Ваше  студентське  життя?

- Хоча філософський факультет був дуже ідеологічним, навчання було дуже цікавим. В той час у нас навчалося дуже багато іноземців, тому мої знання англійської формувалися під час спілкування з ними. Життя в гуртожитку – це моє практичне країнознавство, бо жити гуртом – це вміння призвичаїтись до інших, вміння знайти спільну мову. Дуже цікавим було громадське життя: різні лекції, спортивні змагання у студентському містечку. Я пам’ятаю, як читав тоді ще заборонену книгу Булгакова «Майстер і Маргарита» вночі з ліхтариком. Скільки радості було, коли студенти отримували доступ до обмеженої і забороненої літератури. Сьогодні усе у вільному доступі, а студенти тим не користуються. Так, часи змінилися, але насиченість життя залежить від твого середовища спілкування. Це все теплі спогади про студентські роки.

- А про курйозні моменти розкажете щось?


- Наш факультет був ідеологічним, тому навчання було дуже серйозним. Курйози ставалися, коли у вересні ми їхали у колгоспи на збір урожаю. Цікаво було бачити здивування студентів, які ніколи не були у селі, що гаряча вода є не скрізь, а картоплю треба викопувати із землі (сміється – Авт..).




- Які предмети були Вам до вподоби?

- Мій не улюблений і разом з тим дуже складний предмет – це логіка. Не любив я її тоді. Студенти-першокурсники й сьогодні скажуть, що це найважчий предмет (усміхається – Авт..).
Найцікавіша дисципліна – це  естетика,  яку викладала Лариса Тимофіївна Левчук – донька видатного режисера 20-30-х років Тимофія Левчука і дружина радянського кінорежисера Григорія Кохана. Лариса Тимофіївна дуже неординарна людина, тому й викладала свій предмет нестандартно. Оскільки вона мала доступ до першоджерел –  викладання естетики вона тісно пов’язала з Фрейдом. Це викладач, який змушував нас побачити не тільки те, що на долоні, а й те, що набагато глибше.

- Як сталося, що Ви залишилися на кафедрі?


- У 91-му році після закінчення університету, я повернувся у Тернопіль на роботу. Вільних вакантних місць там не виявилося, тому поїхав у Київ і подав документи в аспірантуру. Це якраз був непростий час – подав документи в Радянському Союзі, а складав іспити вже в незалежній Україні. Я став аспірантом, три роки викладав філософію студентам природничих факультетів, а потім мене запросили на кафедру історії філософії. Це стандартна біографія людей, які працюють на кафедрі: Студентське навчання, аспірантура і викладацька діяльність.



- Чи змінився університет за 30 років Вашого перебування тут?

- Мої одногрупники і випускники університету кажуть, що він дуже змінився. Як на мене, це не так… Змінилося матеріально-технічне забезпечення, але за своїм духом університет той самий. Студенти (задумується – Авт..). Студенти стали не кращими, але й не гіршими.  Вони стали  іншими…
Університет – це коло комфортного існування і спілкування. У часи державних перетворень в  його стінах завжди знайдеш однодумців.  Так було, коли я вступив на перший курс, так є і зараз…

- Ваші побажання нинішнім студентам.


- Найголовніше – це цінувати і шанувати студентські роки, бо вони більше не повернуться. Час в університеті треба повноцінно використати для отримання знань, набуття соціального досвіду і для індивідуального власного життя. А ще – любіть свій Університет (усміхається – Авт..)


Олена Капнік

Немає коментарів:

Дописати коментар